מילים חמות מנשים יקרות שזכיתי ללוות במהלך ההריון ולקראת הלידה

:אינה ליקין

 

בן זוגי ואני נפגשנו עם ריטה שבוע לפני הלידה אצלנו בבית. במפגש ריטה הסבירה והדגימה, ואנחנו תירגלנו, תנוחות שמתאימות לשלבים השונים של הלידה, החל מתנוחות שמתאימות לצירים הראשוניים וכלה בתנוחות עבור השלב הפעיל של הלידה. 

כל זה תוך כדי דגש על תנועתיות ונשימות כבסיס לחווית הלידה הפעילה.

 

מה שלמדנו במפגש עם ריטה היה בין הדברים המועילים ביותר שעשינו לפני הלידה. בניגוד לספרים והרצאות שמספקים בעיקר ידע תיאורטי ודי אבסטרקטי, הגישה של ריטה הינה פרקטית מאוד. כך, אחרי שריטה הדגימה את התנוחות, אני ובן זוגי תירגלנו אותן. בזכות התרגילים הייתה לנו אפשרות להחליט אלו מהתנוחות מתאימות לנו יותר ואלו פחות. צילמנו את התרגילים ולכן יכולנו לעבור על מה שעשינו לפני שנסענו לחדר הלידה.

 

לריטה יש יכולת מרשימה ביותר להסביר באופן בהיר ומדויק את התרגילים ואת הרציונל שלהם. כך בן זוגי, שלא הייתה לו היכרות מוקדמת עם תרגול יוגה, הבין את ההסברים של ריטה בצורה מלאה. ריטה גם הייתה סובלנית ביותר וענתה על השאלות הרבות שהיו לנו. מעבר לגישה המאוד עניינית, ריטה שידרה רוגע ובטחון שעזרו לנו להפיג מעט את החרדות בפני הלידה הקרבה. חיכתה לנו בסוף גם הפתעה קטנה שריטה הכינה,הפתעה שעזרה לי לחזור לעצמי ולתחושתיי בשעות הקשות של הלידה. לא אגלה מכיוון שזו הפתעה אבל מאוד כדאי לכם!״

 

 ~ ~ ~

 

הדס גלעד:

 

 שיעורי היוגה להריון בהנחייתך היו עבורי איים של שקט וחיבור.

היה דיוק בתנוחות שהגוף ביקש, אבל לא פחות מזה, גם בתנוחות שהנפש ביקשה.

ידעת להנחות אותנו לקבל והכיל את מה שמתחולל בפנים והצעת גישה של תמיכה תוך כדי השינויים והמעברים.

חיכיתי בכל שבוע לשעה הזאת שבה אני נכנסת להיכל של הקשבה וחיבור לעצמי ולעובר. 

 

ההדרכה לקראת הלידה עצמה עזרה לרכז את כל האינפורמציה שהגוף ספג לאורך השיעורים לתנוחות ספציפיות לזמן הצירים. זה היה מיקוד חשוב וטוב עבורי וגם עבור בן זוגי. עצם השיתוף שלו בתנוחות ובאפשרויות העזרה, נתנה עוד מימד של ביחד.

אני חושבת שזה גיבוש חשוב לקראת הלידה כשיוצאים לקראתה כצוות עם כלים ששני בני הזוג מכירים. 

הלידה לצערי לא קרתה כמו שקיוויתי.. אבל בתוך התנאים הלא פשוטים של עירוי פיטוצין ומוניטור לכל אורך הלידה - בכל זאת התעקשתי על נתח משמעותי של לידה פעילה, עם תנועה רבה ואני מאמינה שזה עזר בביסוס נכון של העובר ובסופו של דבר בלידה בטוחה שלא נדרשו בה התערבויות נוספות. 

 

אני מודה לך על ההכנה הארוכה, זה היה חריש טוב,עמוק ונכון.

גם עכשיו אחרי הלידה שעות היוגה איתך הן זמן של חסד לגוף ולנפש.

 

~ ~ ~

unnamed (7)
unnamed (6)
unnamed (2)
unnamed (3)
unnamed (2)
unnamed (1)
unnamed